Kredyty gotówkowe - o czym pamiętać?

Życie jest piękne… czasami!

Nie da się ukryć, że życie obfituje w różne niespodzianki. Bywają to zarówno sytuacje bardzo dla nas przyjemne, jak i takie, w których musimy pozbyć się znacznej sumy pieniędzy, i to w dosyć niespodziewanym momencie. Niestety, nie zawsze dysponujemy odpowiednimi funduszami, by spełnić wszystkie nasze finansowe cele. W takiej sytuacji zdecydowanie warto udać się do banku, by skorzystać z opcji, jaką są kredyty gotówkowe. Na szczęście żyjemy w czasach, w których rynek usług bankowych stale się rozwija i prze do przodu bez najmniejszych hamulców, dzięki czemu my - potencjalni kredytobiorcy - możemy przebierać w różnorakich ofertach i znaleźć taką, która idealnie spełni zarówno nasze oczekiwania, jak i wyjdzie naprzeciw naszym możliwościom. Trzeba tutaj jednak być uważnym i zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii. Przede wszystkim warto wiedzieć, że obecnie kredyty gotówkowe możemy zaciągnąć praktycznie na co tylko chcemy i ogranicza nas tylko nasza wyobraźnia, nasz zdrowy rozsądek oraz przychylność banku. Pierwszą decyzją, jaką musimy podjąć, jest suma, na jaką chcemy się zobowiązać. Nie warto tutaj prosić bank o więcej, niż realnie potrzebujemy, by spełnić dany cel, zobacz na ile możesz sobie pozwolić oraz jaki kredyt będzie dla Ciebie odpowiedni - KredytoMania.EU.

Proste zależności!

Kolejną znaczącą kwestią jest oprocentowanie. Należy tutaj zwrócić uwagę na kilka prostych zależności. Przede wszystkim, im większa suma kredytu, tym wyższe będzie oprocentowanie. Sytuacja będzie analogiczna w momencie, w którym zdecydujemy się rozbić kredyt na wiele rat. Im dłuższy okres spłaty, tym oprocentowanie wzrasta, a co z tym idzie, ostateczny koszt kredytu również. Nie należy więc przesadnie tego rozwlekać, bowiem kwota, którą definitywnie przyjdzie nam zapłacić, może nas bardzo zaskoczyć.

A wymagania?

Jeśli chodzi o wymagania, które banki stawiają przed potencjalnymi kredytobiorcami, warto tutaj zwrócić przede wszystkim na dwie kwestie. Przede wszystkim na naszą zdolność kredytową. Zdolność kredytowa to inaczej stałe źródło dochodu, które możemy potwierdzić umową o pracę. Czyli, inaczej rzecz ujmując, jeśli zarabiamy na podstawie umowy zlecenie lub umowy o dzieło, niestety będziemy musieli pożegnać się z ewentualnym kredytem. Kolejną sprawą jest to, że powinniśmy mieć w miarę możliwości jak najczystszą historię kredytową. Czyli jeśli kiedyś przez bardzo długi czas zalegaliśmy ze spłatą jakichś należności, mieliśmy do czynienia z komornikiem lub w jakiś sposób próbowaliśmy oszukać bank, w którym ów kredyt wzięliśmy, prawdopodobnie będziemy musieli pożegnać się z kolejnym.