Czy ciężko jest zaciągnąć kredyt gotówkowy – maj 2020 roku

Czy w dobie walki z korona-wirusem, łatwo jest zaciągnąć kredyt gotówkowy ? Jest to bardzo dobre pytanie, ponieważ w świecie finansów, nastąpiło spore zamieszanie. Po pierwsze w Polsce obniżona stopy procentowe do rekordowo niskiego poziomu, wynoszącego 0,1%. Po drugie wiele firm straciło na wartości i w związku z brakiem zleceń musiało zwalniać pracowników. Po trzecie banki bojąc się problemów ze spłatą rat, ograniczyły liczbę pozytywnie rozpatrzonych wniosków kredytowych. Wszystko to złożyło się na sytuację, że kredyty są obecnie bardzo tanie, ale jednocześnie ciężko je uzyskać, zobacz które są najbardziej opłacalne na PortalBankowy.info.

O kwestie otrzymania pożyczki bankowej, nie powinny się martwic osoby o dobrych i stałych dochodach. Takie osoby łatwo uzyskają kredyt gotówkowy, który dodatkowo będzie bardzo nisko oprocentowany (RRSO waha się obecnie w granicach 7%). Dlatego jeżeli planujemy większe zakupy, warto już teraz zainteresować się tematem pożyczek gotówkowych. Informacji na powyższe tematy można szukać wśród znajomych, w placówce danego banku lub biura pożyczkowego oraz w internecie. Dzięki temu uzyskamy pełny obraz zarówno wad, jak i zalet pożyczek gotówkowych. Jeżeli nagle potrzebujemy dużej sumy pieniędzy, to tani kredyt może nam nawet bardziej pomóc, niż pożyczka pieniędzy od rodziny. Dlatego z usług banków korzystają miliony Polaków. Już teraz większość, nawet starszych osób, posiada konta internetowe. Dzięki takim usługom, łatwo możemy nie tylko zaciągnąć dowolnego rodzaju kredyt, ale również zapłacić rachunki lub założyć lokatę bankową. Część banków internetowych pozwala również na korzystanie z usług darmowej księgowości oraz usług maklerskich.

W przypadku jeżeli pożyczki gotówkowej nie chce nam udzielić bank, zawsze możemy się zwrócić z prośbą do dowolnego parabanku. Okazuje się, że te instytucje finansowe, są bardziej chętne do udzielania pożyczek. Zazwyczaj są to kwoty do 4000 zł, więc są one stosunkowo bezpieczne dla danej firmy. Tego typu firmy można znaleźć zarówno w internecie, jak i w naszej okolicy. Część z tego typu firm oferuje usługi dojazdu do klienta, więc żeby pożyczyć przykładowo 2000 zł w gotówce, nawet nie musimy wychodzić z domu. Wystarczy jeden telefon i w przeciągu kilku godzin, zjawia się u nas przedstawiciel parabanku.

Czy to bezpieczne ? Tyle się słyszy o nieuczciwych praktykach biur pożyczkowych. Obecnie wszystko jest regulowane poprzez przepisy – oznacza to, że firmy pożyczkowe nie mogą ustalać własnych reguł. Dlatego jest to stuprocentowo bezpieczne. Dodatkowo jeżeli korzystamy z dużego banku o sporym kapitale, to mamy pewność, że nasze pieniądze nagle nie znikną z konta, a kredyt który mamy w danym banku, nie wzrośnie bez powodu o kilkaset procent. Dlatego z usług banków oraz parabanków korzystają rzesze Polaków. Ta tendencja nadal się będzie utrzymywać, ponieważ Polacy zazwyczaj nie posiadają dużych oszczędności pieniężnych, a nasze potrzeby są wysokie.