Informacje o kredytach, które warto znać

Większość Polaków przynajmniej raz w ciągu życia musiała zaciągnąć kredyt. Najczęściej pożyczamy pieniądze na zakup nowych urządzeń AGD: pralek, kuchenek, lodówek. Nie brakuje osób, które pożyczają pieniądze na kupno samochodu czy wyjazd na wakacje. Niezależnie od tego, na co chcemy przeznaczyć pożyczone pieniądze warto posiąść kilka przydatnych informacji o kredytach i procedurze ich udzielania, dlatego sprawdź oferty na http://www.kredytowe-abc.pl/.

Wiele osób sądzi, że podczas starania się o kredyt rozsądnie jest złożyć wnioski w jak największej liczbie banków. Takie rozumowanie wynika z założenia, że przecież któryś bank w końcu zdecyduje się przyznać nam kredyt. Trzeba jednak pamiętać, że każde zapytanie banku pozostaje w historii BIK. Analityk bankowy, który pracuje nad naszym wnioskiem, może wówczas pomyśleć, że osoba tak nerwowo poszukująca kredytu ma poważne problemy finansowe. Teoretycznie nie ma to wpływu na decyzję banku, jeśli zła sytuacja finansowa nie ma odzwierciedlenia w dostarczonych dokumentach, ale zawsze wiąże się z większą ostrożnością banku.

Dużo banków decyduje się obecnie na stosowanie rozmaitych promocji. Emitowane w telewizji reklamy aż huczą od tego, jak niskie jest oprocentowanie w danym wypadku. Tymczasem jak się okazuje, często niższe oprocentowanie idzie w parze z podniesioną prowizją na udzielenie pożyczki. W efekcie kredyt wcale nie jest tańszy – kosztuje nas jeszcze więcej. Podobnie nie zawsze opłaca się tak zwany cross – sell. Prowizja obniżana jest tylko wówczas, kiedy w danym banku zdecydujemy się otworzyć konto osobiste, zamówimy plan inwestycyjny i wykupimy ubezpieczenie. Po dokładnej kalkulacji okazuje się, że takie rozwiązanie w ogóle się nie opłaca.

Każdy kredyt można spłacać w ratach równych albo malejących. Trzeba jednak pamiętać, że raty równe wcale nie muszą takie być przez cały okres kredytowania, a raty malejące nagle mogą przestać maleć. Dobrze jest więc przy podpisywaniu umowy omówić tego rodzaju sytuacje z pracownikiem banku.

Podchodząc do tematu wzięcia kredytu gotówkowego, pamiętajmy zawsze o zdrowym rozsądku. Zastanówmy się i przekalkulujmy czy promocja, którą otrzymujemy jest na pewno dla nas najkorzystniejsza, czy może lepszej oferty byśmy nie otrzymali w innym banku bez promocji? Pamiętajmy by sprawdzić wszystkie koszty kredytu, zarówno te bezpośrednie jak i pośrednie. Dokładnie przeczytajmy umowę, abyśmy później nie byli niczym zaskoczeni. W końcu chodzi tutaj o nasze pieniądze.